למה השוקולד כל כך טוב לנו ?

שוקולד הוא המזון המנחם האולטימטיבי, מבוקש מאוד בזמנים של לחוץ, מקור אמין לנחמה כשהחיים מאכזבים אותנו, משפר מצב רוח ומתאים לאווירה רומנטית בנסיבות הכי חיוביות בחיים. אבל האם הוא בכלל בריא?
אם אתם אוהבים לזלול המון שוקולדים, ברור שלא. אבל יש שורה של הוכחות רפואיות לפיהן השוקולד, שוקולד טוב – כלומר שוקולד מריר עם כשבעים אחוזי קקאו – באמת טוב לנו.
המחקר ממשיך כל הזמן ומומחים כבר מצאו שהשוקולד טוב ללב, למחזור הדם ולמוח והוא יכול להועיל גם באתגרים בריאותיים רציניים כמו אוטיזם, השמנת יתר, סוכרת, מחלת אלצהיימר ואפילו הזדקנות באופן כללי.
למעשה, המחקרים העדכניים ביותר מצביעים על כך שאפילו שוקולד חלב יכול לספק חומרים מזינים חשובים שיורידו את הסיכוי למחלות לב.

הנה 10 יתרונות בריאותיים של שוקולד שמבוססים על מחקרים מדעיים:

1.    שוקולד טוב ללב ולמחזור הדם
עדויות מצטברות מצביעות על כך שצריכת שוקולד גבוהה קשורה לסיכון נמוך לאירועי לב וכלי דם בעתיד. כלומר, אם אתם מודאגים שאתם בסיכון למחלת לב, ובמשך יום העבודה מכינים לעצמכם שתייה במכונת קפה משרדית, אל תחששו לאכול שוקולד עם הקפה. מחקר שנערך לאחרונה מצא ששוקולד מריר מסייע לשחזור גמישות העורקים תוך מניעה של הידבקות תאי דם לבנים לדפנות כלי הדם – שתי סיבות שכיחות לסתימת עורקים.

2.    שוקולד מפחית את הסיכון לשבץ
חוקרים בפינלנד מצאו שצריכת שוקולד מורידה את הסיכון לאירוע מוחי: 17% בממוצע בקבוצת גברים שהחוקרים בחנו.

3.    שוקולד עשיר במינרלים
שוקולד מריר מכיל מינרלים מועילים כגון אשלגן, אבץ וסלניום ו-100 גרם גרעיני שוקולד כהה (70% או יותר) מספקים 67% של RDA (Recommended Dietary Allowance) של ברזל.

4.    שוקולד מפחית כולסטרול
צריכת הקקאו הוכחה כמפחיתה את רמות הכולסטרול ה"רע" (LDL) וכמעלה את רמות הכולסטרול ה"טוב", מה שעלול להקטין את הסיכון למחלות לב וכלי דם.

5.    שוקולד טוב לעור שלכם
שוקולד מכיל פלבנואידים flavonols) –תרכובות אורגניות נוגדות חמצון), שהם חומרים טבעיים שיכולים להפחית את הסיכון למחלות. הפלבנואידים בשוקולד מריר יכולים להגן על העור מפני נזקי שמש (אם כי עדיין לא כדאי לוותר על קרם הגנה נגד השמש).

6.    שוקולד יכול לעזור לכם לרדת במשקל
השוקולד יכול לעזור לכם לרדת במשקל. באמת. מדען המוח Will Clower אומר שקוביה קטנה של שוקולד טוב שנמסה במשך 20 דקות על הלשון לפני הארוחה, מפעילה את ההורמונים במוח שמכריזים "אני מלא", ובכך מפחיתים את כמות המזון שאתם אוכלים לאחר מכן. סיימו את הארוחה עם אותו שוקולד על הלשון, כך שתוכלו להפחית גם את החשק לחטיפים לאחר מכן.

7.    שוקולד טוב לאימהות ולתינוקות
מחקר פיני מצא ששוקולד מפחית את הלחץ בקרב נשים הרות. והתינוקות של אימהות שאוכלות שוקולד מחייכים לעיתים קרובות יותר מאשר תינוקות של אימהות שלא אוכלות שוקולד.

8.    שוקולד יכול למנוע סוכרת
זה אולי נשמע מטורף, אבל הוכח שקקאו משפר את הרגישות לאינסולין. אז שוקולד מריר – אבל במתינות – עשוי לעכב או למנוע את הופעת הסוכרת.

9.    שוקולד טוב למוח
הפלבנואידים נחשבים כמפחיתים אובדן זיכרון אצל אנשים מבוגרים, והתכונות האנטי דלקתיות של שוקולד מריר נמצאו כמועילות בטיפול בפגיעות מוח, כגון זעזוע מוח.

10.    שוקולד גורם לכם להרגיש טוב יותר
שוקולד מכיל phenylethylamine (PEA), שהוא אותו חומר כימי שהמוח שלנו מייצר כאשר אנחנו מתאהבים. PEA מעודד את המוח לשחרר אנדרופינים שגורמים להרגשה טובה.