קקאו טבעי

מהו קקאו טבעי? אין בכלל ספק כי אחד החומרים מהם אנו אוכלים הכי הרבה ובכלל אחד החומרים הנפוצים ביותר בעולם הוא הקקאו. ישנה מחלוקת על מקור הקקאו והאם על פי הסיפורים אכן היבשת הדרומית של אמריקה הייתה זו שהכירה אותו לעולם, אך אין עוררין כל כך שבני המאיה היו הראשונים לגלות את ערכו ולכן אף השתמשו בו בדרכים שונות החל כמזון לכל דבר וכלה במטבע בו הם השתמשו על מנת להחליף סחורה. אותו שימוש בקקאו כמטבע היה גם מה שהביא את היבשת האירופית להיחשף אליו, כאשר קולומבוס גילה את פרי הקקאו במקסיקו והבין את הערך הגלום בחומר זה.

הסיבות לאכילת קקאו אורגני

הרבה מים חלפו בנהר מאז בני המאיה סחרו בקקאו ואפילו מאז קולומבוס הביא פרי זה אל יבשת אירופה ועם הזמן גילו כל בני האדם את סוד הקסם של קקאו אורגני ואת היתרונות הגדולים לאכילתו, כמובן פרט לעובדה המוכרת לכולם כי מדובר במזון בעל טעם נהדר. אחד היתרונות הבולטים ביותר של הקקאו שהוא מגיע היישר מן הטבע, היותו מקור מצוין למגנזיום, ומכיוון שמדובר אולי במינרל שהכי חסר לנו בתזונת היום יום, היתרון הופך להיות משמעותי אפילו יותר. עוד יתרון בולט של קקאו אורגני הוא שמדובר באחד המזונות העשירים ביותר בטבע בנוגדי חמצון, אפילו יותר ממאכלים ומשקאות שמוכרים לנו כבעלי כמות מכובדת של נוגדי חמצון דוגמת יין אדום.

אילו עוד יתרונות נקבל מאכילת קקאו טבעי?

כמובן שלא רק את שני היתרונות הללו נוכל לזקוף לזכות קקאו טבעי, אלא גם הרבה נוספים. כך לדוגמא, קקאו טבעי הינו עשיר מאוד בויטמין C, עשיר במינרלים דוגמת ברזל, אשלגן, סידן ואבץ ועשיר אף בערכים תזונתיים, כאלה אותם יהיה לנו קשה מאוד למצוא במאכלים אחרים. בנוסף, הקקאו הינו אחד המזונות שמעניקים לנו הכי הרבה אנרגיה, מאזן את הכימיה במוח, מחזק את העצמות ואף הינו מאכל נהדר עבור בריאות הלב והמוח שלנו. גם על רמת הסרוטונין בגופנו משפיע הקקאו ולכן אכילתו גורמת לנו להיות הרבה יותר שמחים ורגועים, ואף במקרים מסוימים אף הרבה יותר מאוהבים. קקאו הוא גם אחד מהרכיבים הבולטים ביותר בכל תכשירי ומוצרי ההרזייה מאחר ומדובר במאכל מפחית תיאבון, מה שמשרת את המטרה העיקרית של כל חטיפי ההרזייה באופן מובהק. יחד עם זאת, כמובן שלצד כל הדברים הטובים, חובה לזכור שכמו בכל דבר, גם אכילה מוגזמת של קקאו אורגני וכמובן גם בצורתו לאחר העיבוד לא תביא תועלת ולכן כדאי וכמו שהבנתם אפילו מומלץ לאכול קקאו, אך כמובן שחשוב מאוד לעשות זאת במידה.

קקאו טבעי , קקאו אורגני - אלמנדוס